+36 70 516 3244|titkarsag@mab.hu

Felsőoktatási EFQM Kiválóság Klub 2024/25 – MAB integrált akkreditációs eszköz bemutatása 

2024. október 24-én a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) és a Szövetség a Kiválóságért Egyesület (SZKE) együttműködésében került megrendezésre a Magyar Testnevelési és Élettudományi Egyetemen a Felsőoktatási Kiválóság Klub őszi eseménye. Az eseményt Prof. Dr. Sterbencz Tamás rektor nyitotta meg, majd Dr. Diósi Katalin az SZKE elnöke köszöntötte a személyesen megjelent, és az élő közvetítést online követő résztvevőket.

Az esemény keretében szakmai előadások kerültek megtartásra, majd az előadásokkal kapcsolatban az előadóktól volt lehetősége résztvevőknek kérdezni. A gyakorlatias megközelítésű, eltérő szemléletet képviselő prezentációk és az előadásokat követő intenzív párbeszéd rávilágított arra, hogy a felsőoktatási intézmények minőségbiztosítási tevékenységeiket komplexebb megközelítésben kell megszervezniük, és ehhez számos eszköz áll rendelkezésre. A MAB Felsőoktatási képzések ágazati modernizációja c.  projektjének keretében kialakított integrált akkreditációs eszközének célja, hogy a szervezeti felépítést és működést áttekintve ösztönözze az intézményeket ESG sztenderdek gyakorlati alkalmazásának követésében és minőségbiztosítási feladatrendszer intézményi szervezetbe való tudatosabb beépítésében. A rendezvényen megjelent szakértők nemcsak előírt feladatnak tekintik a minőségbiztosítás kérdéskörét, hanem elkötelezettek a folyamatos és egyben fenntartható fejlődés iránt is. Ez a hozzáállás lehetővé teszi az együttes alkotást, azaz a belső és a külső minőségértékelési témákról, kérdésekről való közös gondolkodást.  

Elhangzott előadások:  

  • Integrált akkreditációs eszköz; célok, várt hatások – Mosolygóné dr. Gödény Ágnes, MAB stratégiai igazgató 
  • Az EFQM Modell koncepcióinak alkalmazása a MAB integrált akkreditációs eljárására való felkészülésben - Hervainé Dr. Szabó Gyöngyvér, KJE Professzor Emerita, Kiválóság Nagykövet 
  • EFQM által kidolgozott RADAR módszertan alkalmazásának lehetőségei az intézményi folyamatok és módszerek fejlesztése során – Dr. Tóth Zsuzsanna Eszter ELTE GTK oktatási dékánhelyettes, Kiválóság Nagykövet; Huják Attila Kiválóság Nagykövet 

Az előadások itt érhetőek el. 

Köszönjük az MTSE részéről Dr. Farkas Judit, a MAB részéről Horváth Gergely, Dr. Csonka Diána, Dr. Bálint Ágnes, Kovács Anikó és Prokajné Dr. Szilágyi Ibolya közreműködését az esemény előkészítésében, megszervezésében és lebonyolításában!  

2024-10-30T09:51:37+00:002024. október 30.|